«Мій будинок – моя фортеця» – вираз, що має право на життя лише в тому випадку, якщо ви створили всі умови для надійного захисту свого житла. Найбільш уразливими місцями в будинку є вікна і двері. В якості вхідних дверей можуть бути встановлені броньовані конструкції з надійними замковими механізмами. Для захисту вікон ми рекомендуємо використовувати захисні ролети. Щоб зробити правильний вибір розглянемо конструктивні особливості даних систем, матеріали з яких вони виготовляються, варіанти управління ролетами.
Що таке ролети?
Всім відомі колись популярні віконниці на вікнах будинків. Сьогодні їх замінили сучасні та надійні захисні ролети. Конструкції можуть мати різні колірні рішення, тому гармонійно поєднуються з будь-яким інтер’єрним стилем.
Захисні ролети – конструкція, що складається з профільного полотна, яке переміщається по напрямних і змотується на вал. Останній розташовується в захисному коробі і закріплюється у верхній частині вікна.
Конструктивні елементи ролет/h3>
Полотно захисних ролет є з’єднані між собою ламелі. Механізм управління ролетами може бути механічним, електричним або комбінованим і розміщується в коробі полотна. До складу блоку управління і блокування входить вимикач, рукоятка, пульт ДУ, замковий ключ і ін…
Ламелі виготовляються з алюмінію або сталі, рідше – з пластику. Сталеві ламелі мають найвищими показниками міцності, тому вони трохи дорожче. В якості матеріалу для виготовлення сталевих ламелей використовується оцинкований лист, стійкий до корозії. Як алюмінієві, так і сталеві ламелі заповнюються поліуретаном – це покращує міцнісні, звуко- і теплоізволяціонние характеристики. Екструдований алюмінієвий профіль оснащений додатковим ребром жорсткості, що істотно підвищує його характеристики.
Найбільш застосовні ламелі з шириною 45-55 мм. В широких отворах використовуються більш широкий профіль. Ускладнення полотна захисних ролет призведе до необхідності застосування більш потужного електроприводу або компенсаційної пружини. Широкі ламелі зажадають збільшення розмірів короби, що ускладнить установку ролет в проріз вікна. Оптимальний варіант використання ролет з різних матеріалів – установка міцних сталевих ролет на перших поверхах і більш легких алюмінієвих на верхніх поверхах, тим більше, що зовні ідентифікувати матеріал виготовлення ламелей досить важко.
Управління ролетами
У рух ролети наводяться за допомогою блоків управління: механічних і електричних. Електричні приводи дозволяють піднімати-опускати полотно вагою до 200 кг – такі ролети більш зручні в експлуатації. Керувати ролетами можна за допомогою загальнодоступних вимикачів, вимикачів з ключем або ключем-таблеткою.
Механічне управління складається зі спеціальної ручки, з’єднаної з петлею, яка виступає зі стіни. Управління здійснюється обертанням ручки, яка може бути знімною або стаціонарною.
Існують чотири види механічного управління захисними ролетами::
- Стрічкове. Найпростіший вид управління. У рух полотно приводиться за допомогою переміщення стрічки вниз, в результаті чого захисні ролети піднімаються вгору;
- Тросиковий редуктор. Невеликий блок з рукояткою, обертаючи яку можна піднімати і опускати ролети. Встановлюється на будь-якій зручній висоті в районі вікна;
- Інерційна пружина. При даному варіанті використовується енергія стислої пружини, яка зводиться при рух ролет вниз. Такий механізм використовується в управлінні легких алюмінієвих систем;
- Карданне. Найбільш популярний вид управління. Редуктор встановлюється в коробі, на одній з бічних кришок. Підходить для систем будь-яких розмірів, відрізняється надійністю і зручністю в експлуатації.
Управління за допомогою електроприводу варто продублювати механічним керуванням – запасним варіантом на випадок відключення подачі електроенергії.
Незважаючи на великий асортимент пропонованих конструкцій в компанії rollety-ua.com.ua необхідно прийняти єдино правильне рішення, засноване на виборі матеріалу виготовлення ламелей, застосування того чи іншого типу приводу – все це повинно узгоджуватися з виконавцем.