Особливості збирання і монтажу ролет
Сучасні будівлі і вітрини магазинів в місті вже досить складно уявити без захисних ролет на вікна. Сьогодні вони вважаються найпопулярнішим способом захисту віконних і дверних прорізів. Тим, хто збирається встановлювати рольставні слід знати основні моменти їх збору та монтування, щоб уникнути проблем в подальшій експлуатації.
Для початку потрібно розглянути технологію збору ролет на вікна. Для більшої наочності можна коротко згадати процес виготовлення профілів. Спочатку вирізаються елементи ламелей і проходять обробку від можливих деформацій. Далі, в полотно вставляються ущільнювальні вставки і виготовляються напрямні шини. На наступному етапі створюється захисний короб, вал і вже на закінчення відбувається безпосередньо збирання полотна профілю та короба ролети. Можна цілком зайнятися установкою ролет на вікна самостійно, знаючи основні етапи роботи і їх конструкцію. Однак, якщо у вас обмежений час і ви віддаєте перевагу якісну і професійну установку ролет на вікна, вам слід просто оформити заявку на нашому сайті rollety-ua.com.ua.
Ролети представляють собою гнучке полотно, яке, пересуваючись по напрямних шин, згортається в короб, який розміщено в верхній частині. Смуги профілю з’єднуються між собою за допомогою шарнірних кріплень. Спочатку рекомендуємо поєднати ламелі за допомогою «замків». Після цього їх потрібно скріпити, використовуючи для цього торцеві плоскі заглушки. Заглушки закріплюються шляхом вставки в торець ламелей через одну і закріплення за допомогою заклепок.
На цьому етапі у вас є вже готове полотно. Тепер слід зайнятися конструкцією системи управління. Як не дивно, але зібрати ролети на вікна з автоматикою набагато простіше, ніж з механічною системою управління, тому що, при закріпленні перше, ви уникнете установки замикаючого пристрою на ролокасети. При монтажі ролет з ручним керуванням, доведеться встановлювати ще замок ригеля. Якщо ви придбали рольставні зі шнуровим приводом, то вам необхідно буде врізати в нижню планку автозамок. Потім трос потрібно протягнути уздовж профілю і зафіксувати за допомогою пружин з металу.
Що стосується моменту збору короба ролет на вікна, то знадобиться закріпити між собою бічні кришки і захисну коробку за допомогою заклепок. Потрібно буде також вставити вал, на який буде намотується полотно, проте перед цим потрібно монтаж системи управління. Система управління може бути:
- на пружинах – тоді все пружини встановлюються на вал справа;
- касета під шнурок – вона кріпиться з боку, де має бути управління, а з іншого боку буде встановлена ортогональна вставка з підшипником.
На цьому можна вважати безпосередньо сам процес збору ролет на вікна завершеним. Ролети на дверні отвори і гаражні ворота збираються аналогічним чином.
Існує чотири методи монтажу рольставней:
- накладной зовнішній;
- вбудований зовнішній;
- монтаж з вбудованим коробом;
- внутрішній вбудований монтаж.
Будь-який з перерахованих вище видів має свої плюси, тому потрібно вибирати зручний особисто для вас спосіб установки для конкретної ситуації. Якщо планується установка захисту ще на етапі будівництва, то найзручнішим буде вбудований монтаж. Також, якщо небажано чим-небудь порушувати зовнішній вигляд будівлі, теж слід зупинитися на одному з внутрішніх способів.
Вбудований монтаж ролет на вікна дозволить зберегти архітектурний вигляд будівлі, підвищить противовзломную стійкість і заощадить ваші кошти. Такий спосіб зробить невидимими рольставні в відкритому стані. Крім цього, для створення такого типу захисного профілю буде потрібно менше матеріалів і елементів, що значно знизить його вартість.
Накладний спосіб рекомендується зазвичай для вже побудованих будівель, так як при такому вигляді вже не потрібні додаткові роботи для підготовки прорізів. Зовнішні ролети на вікна дозволяють зберегти розмір віконного отвору в відкритому стані і безперешкодно відкривати вікно або двері з-за встановленого короба і вала. Існує ще комбінований монтаж ролети, проте він можливий не завжди, так як вимагає спеціальної конструкції отвору. Комбінований монтаж робить систему більш міцною і дозволяє заощадити, як вбудований, однак при цьому зберігає весь отвір вільним для світла, як накладної спосіб.