Розрахунки вартості
Телефонуйте – 097 577-63-33

Установка плінтуса прихованого монтажу під ключ – ефектне завершення дизайнерського рішення

Прагнення якомога повніше використовувати корисну площу приміщення відобразилося в інтер’єрах у вигляді відмови від традиційних виступаючих елементів оздоблення, що розмежовують площину. Логічне продовження прихованих дверей без наличників – плінтус прихованого монтажу в інтер’єрі, розташований в одній площині з поверхнею стіни.

Що таке прихований плінтус

Будь-які стики і місця розмежування – найвразливіші елементи системи. Плінтус призначений для захисту стику підлогового покриття і стіни від скупчення пилу, дрібного сміття, попадання крапельної вологи і служить прикрасою інтер’єру. Однак пил все одно накопичується на частині плінтуса (зазвичай фігурного). Ці скупчення стають проблемою, коли біля стіни ставиться громіздкий предмет на зразок дивана або шафи: щоб їх прибрати, доведеться відсовувати меблі.

Прихований плінтус не має виступаючої частини і при установці утворює одну суцільну лінію зі стіною. У стандартній комплектації плінтус має два конструктивних елементи: базовий профіль (зазвичай з алюмінію) і декоративну вставку. У деяких моделях передбачається додаткова фурнітура:

  1. Зовнішній кут;
  2. Внутрішній кут;
  3. Заглушка.

Технічні особливості вироби

При настільки мінімалістичному наборі деталей плінтус прихованого монтажу не так вже й простий. Базовий профіль має в основі Т-образний перетин з одним або декількома додатковими каналами. Канали призначаються для розташування прихованої проводки або світлодіодних стрічок.

Висота плінтуса може бути різною. Типові розміри профільних елементів укладаються в діапазон 55, 60 мм. Однак в процесі монтажу це піддається корекції. Якщо за дизайнерським задумом плінтус повинен бути меншим або більшим – його підрізають по всій довжині. Існують і прийоми для нарощування висоти і хороші фахівці знають, як монтувати широку окантовку. Стандартна довжина базового профілю – 3000 мм.

Профіль випускається з покриттям або без нього. Типові варіанти покриття:

  • Анодируване;
  • Чорне матове;
  • Біле матове.

Типовий плінтус прихованого монтажу купити можна завжди і швидко. Якщо для виконання дизайнерського завдання потрібно пофарбувати в будь-який інший колір з палітри RAL, – це можливо зробити. При цьому варто враховувати, що терміни поставки і вартість виробу будуть відрізнятися від звичайних.

Для виготовлення вставок використовуються найрізноманітніші матеріали, а серед найдоступніших і популярних впевнено лідирують алюміній і МДФ.

Установка прихованого плінтуса

Оскільки поверхня прихованого плінтуса повинна ідеально збігатися з поверхнею стіни, його встановлюють на стадії чорнової обробки. Сама по собі установка плінтуса нескладна: базовий профіль кріпиться до стіни на клей, герметик, рідше – на саморізи. Складнощі підстерігають на попередньому і наступному етапах: лінія стику стіни та підлоги повинна бути строго горизонтальною, стіни – рівними, а потім піде виведення поверхні стін в одну площину з поверхнею плінтуса.

Після установки базового профілю стіну обшивають гіпсокартоном, встановлюють стінові панелі або штукатурять і шпаклюють під фарбування / поклейку шпалер, причому плінтус служить в цьому процесі маяком. Останній етап монтажу – прокладка комунікацій в кабель-каналах, установка прихованої системи підсвічування (якщо це передбачено проєктом) та кріплення декоративних вставок. На відміну від монтажу накладного плінтуса, завершальна обробка, монтаж прихованої системи по суті розбивається на два етапи і тому краще доручати цю роботу професіоналам.

Плюси і мінуси виробів, доступних в Україні

Будь-яке технічне рішення не ідеальне. Прихований плінтус – не виняток. Серед безперечних переваг:

  1. Він універсальний і підходить для інтер’єрів в будь-якому стилі.
  2. Металева основа не боїться перепадів температури і вологості. Це дуже важливо для кухні та ванної – найбільш мікрокліматичних приміщень будь-якої квартири або будинку.
  3. Монтаж в одній площині з поверхнею стіни дає максимально можливий виграш в корисній площі приміщення.
  4. Алюміній легко піддається технологічним деформаціям і плінтус прихованого монтажу придатний для декорування криволінійних елементів.
  5. Приховує кабельні комунікації і служить основою для створення незвичайних світлових ефектів.
  6. Виріб довговічний, невимогливий до відходу.

Згідно відгукам основним відносним недоліком системи плінтуса прихованого монтажу називають високу ціну.

Як вибрати плінтус правильно – рекомендації фахівця

Незважаючи на відносну новизну системи, плінтус прихованого монтажу купити в Україні вже нескладно. Дещо складніше визначитися з вибором з представлених варіантів. Крім власне бюджету, виділеного на будівництво або ремонт, слід виходити з бажаного ефекту.

Самий технічно простий з можливих – суцільна поверхня. Приямок, що утворюється при установці прихованого плінтуса закривають декоративною вставкою. Колір вставки може збігатися з кольором поверхні стіни або підлогового покриття, або в якійсь мірі відрізнятися від них, починаючи від більш темного відтінку і закінчуючи різким контрастом.

Іноді в дизайнерських рішеннях оптичного моделювання простору включають прийом тіньового шва. Принцип облаштування практично той же, відміну зводиться до невеликого невідповідності розмірів вставки і приямка: вставка трохи вже існуючого каналу. Зазор між базою і вставкою створює ілюзію тонкого темного канта.

Для таких цілей є сенс придбати плінтус без покриття, призначений під фарбування або плінтус з заводським фарбуванням.

Розвиток технологій закономірно наклав свій відбиток на стилі дизайну інтер’єрів. Дизайнери отримали раніше недоступні «інструменти» для моделювання простору. Один з них – парящі стіни. Стіна вирівнюється в одну площину з плінтусом будь-яким з класичних способів, але приямок не закривають вставкою. Глибини виїмки достатньо, щоб створити ілюзію відсутності опори. Для більшого ефекту в плінтус монтують світлодіодні стрічки. У цих випадках, а також для декору приміщень і стін, де потрібна підвищена стійкість до впливів середовища, краще купити плінтус прихованого монтажу з анодованим покриттям.