Ролетні системи впевнено увійшли в наше життя як надійний захист вікон і дверей від злому, опадів. Захисні ролети – це ще й декоративний елемент, який прикрасить віконний проріз, прекрасно поєднуючись з фасадом будинку виконаному в різних дизайнерських стилях.
Ми рекомендуємо проводити установку захисних ролет, вдаючись до послуг професійних виконавців (замовити установку ролетних систем можна ТУТ). Для тих, хто володіє необхідними навичками, розповімо про основні етапи монтажу.
Підготовка до встановлення
Існує два способи установки захисних ролет в віконний проріз:
- Вбудований – короб і напрямні монтуються у віконному отворі. Цей спосіб монтажу гарантує найвищий рівень безпеки, але при цьому зменшується корисна площа вікна;
- Накладний – ролети встановлюються з зовнішньої сторони прорізу.
Перед установкою захисних ролет готується поверхню: місця кріплення короба і напрямних ретельно вирівнюються. Зазори між віконним прорізом і конструкцією ролет не повинні перевищувати 5 мм, а різниця по діагоналі для крайніх точок напрямних повинна бути в межах 2 мм.
Залежно від обраного приводу ролет свердлять отвори для виведення керуючих елементів:
- 12 мм – для кабелю електроприводу або шнура управління;/li>
- 16 мм – для стрічкового типу управління;
- 20 мм – для карданного типу управління.
При накладному типі монтажу з обох сторін каркаса відзначаються місця для отворів. Для верхніх і нижніх отворів потрібно відступити від краю на 100-150 мм. Решта отвори – рівномірно з кроком в 500 мм.
Згідно розмітці висвердлюють отвори діаметром 8 мм. Потім отвори рассверливают до 12 мм під заглушки: для вбудованого монтажу – у внутрішній стіні, для накладного – у зовнішній. Для закріплення короба в його задній частині готують отвори діаметром 8 мм.
Монтаж
На наступному етапі установки захисних ролет виробляють складання каркаса, і його монтаж у віконний отвір за допомогою 8 мм дюбелів. З цією метою свердлити отвори в стіні. Установка короба виконується строго горизонтально, а направляють без відхилень по вертикалі.
Далі проводять підключення електроприводу, в короб заправляється шнур, корд або стрічка (в залежності від типу управління). Полотно встановлюється в направляючі і опускається до середини. На верхньому профілі фіксуються ламеледержателі і полотно опускається вниз. Проводять установку тягових пружин в отвори вала, осі валів-ригелів розміщують в отворах ригельних кілець, з фіксацією останніх саморізами.
Також проводиться установка стопорів-обмежувачів висоти підйому ролет та регулювання кінцевих вимикачів. Потім проводять перевірку роботи ролет в різних положеннях. Після тестування встановлюють декоративні заглушки.
Ваша ролетних конструкція готова до експлуатації.