Прототипи сучасних жалюзі вперше з’явилися в Стародавній Греції. Виготовляли рольставні спочатку з мармурових плит і призначалися для провітрювання і захисту приміщень від палючих променів тропічного сонця. Пізніше у виробництві жалюзі стали використовувати деревину.

Ідея рольставен поширилася по всьому Середземноморського узбережжя, а потім і у всій Європі. В епоху середньовіччя призначення ролетних систем дещо змінилося. Їх використовували для захисту від негоди і холоду, а також з метою оборони при небажаних вторгнення. Віконниці були збиті з міцних дощок укріплених прутами з заліза.

У Франції існує теорія, згідно з якою виникнення віконних жалюзі ми зобов’язані Людовику XIV, який мав схильність підглядати за купальниками в ставках імператорського саду. Він наказав створити і розмістити на всіх вікнах палацу спеціальні розсувні конструкції. Однак ця версія є не історичним фактом, а забавною легендою.

З XV століття з появою і поширенням віконного скління починається історія ролетних систем, в ході якої вони трансформувалися з виключно функціональної деталі в елемент фасадного декору. Не дарма експерти вважають цей період найбільш важливим для віконних жалюзі.

Скляні вікна стали популярні не тільки в Європі, але і за її межами, в тому числі і США. Багаті власники бавовняних плантацій Старого Півдня Америки будували величезні особняки і використовували віконниці для провітрювання і прикраси своїх будинків. Пізніше жалюзі для плантацій модифікувалися в надійну систему захисту вікон в період торнадо і ураганів. Так з’явилися віконні ролети або рольставні. Нова конструкція стала чудовим захистом від будь-якої негоди, а також від злочинного проникнення в приміщення через вікно.

Завдяки очевидних переваг ролетних систем в порівнянні з гратами і віконницями, вони швидко завоювали симпатії європейців. Новинки величезними темпами вдосконалилися, міняли форми, пристосовувалися під всілякі будови. Рольставні стали активно використовуватися не тільки для вікон будівель, але і для зимових садів, куполів зі скла.

На сьогоднішній день ролетні системи являють собою жалюзі з якісного металу, що відкриваються шляхом рулонного змотування на вал, розташований у верхній частині конструкції. Вони є ключовим елементом в оформленні вікон. Ролетами оснащують віконні прорізи офісів, банків, нижніх поверхів будівель, використовують в якості перегородок на складах і терміналах. Вони гармонійно вписуються в загальний екстер’єр будівлі.

Виготовлені жалюзі зі стійкого до корозії алюмінію. Цей матеріал є екологічно чистим, тому абсолютно безпечний для здоров’я людини. Унікальна конструкція ролет, що складаються з щільно прилеглих один до одного пластин (ламелей) дозволяє підтримувати в приміщенні оптимальний мікроклімат, регулювати рівень освітленості, відмінно захищає від вуличного шуму і погані погодні умови.

З розвитком нових технологій зазнали змін і рольставні. Тепер вони оснащені системами автоматичного і дистанційного керування, які дозволяють вибирати режим роботи пристрою або відкривати ролети на відстані, не встаючи з місця.

Сучасні ролетні системи компанії  rollety-ua.com.uaне потребують особливого дорогому відході, не вимагають систематичного підфарбовування при зміні сезонів. Установку рольставен можна виробляти на будь-якому етапі будівництва і ремонту приміщення.

Історія створення ролетних систем