Движение полотна роллеты осуществляется с помощью привода. Исходя из габаритов проёмов, веса роллет и финансовых возможностей выбирают механический или электрический тип привода. Оба типа привода имеют высокую надёжность, но их комфортная и длительная эксплуатация зависит от правильно сделанного выбора.
Механічні приводи
Компанія rollety-ua.com.ua пропонує кілька видів механічних приводів: стрічковий інерційний, шнурової інерційний, шнурової редукторний, воротковий, кордовий, пружинно-інерційний. Механічні приводи доступні в ціні, практичні, але їх використання виправдане лише для легковажних систем на об’єктах з невеликою кількістю отворів.
- Стрічковий тип (шнурової). Один з найдоступніших видів приводу для ролет. Рекомендується для систем з масою до 15 кг. Управління ролетою проводиться вручну за допомогою пересування стрічки;
- Шнурової редукторний тип. Гранична маса полотна в цьому випадку може становити 20 кг. Щоб привести роллету в рух необхідно покриття ручку редуктора. В результаті трос буде намотується на барабан, а полотно опускатися або підніматися. Використовувати даний тип управління можна з будь-якого боку отвору. Володіє високою надійністю;
- Кордовий тип. У цьому випадку полотно рухається завдяки спеціальному воротка, який з’єднаний з редуктором-карданом. Може використовуватися з ролетами масою до 80 кг в досить широких отворах. Карданний тип приводу може з’єднуватися з ригельними замками, які автоматично відкриваються або закриваються при підйомі-опусканні полотна;
- Пружинно-інерційний тип. Привести в рух полотно можна за допомогою ручки на крайньому профілі. Пружинно-інерційний механізм забезпечує плавне пересування полотна вгору або вниз і може з’єднуватися з ригельним замком. Це найбільш поширений тип механічного приводу. Може використовуватися для приведення в рух систем від 6 до 100 кг.
Електричні приводи
Незважаючи на практичність, надійність і невисоку ціну механічних приводів, електричні приводи з кожним днем стають все більш популярними. Це цілий ряд переваг, які гарантують комфортну експлуатацію ролет: підняти-опустити полотно можна за допомогою одного натискання кнопки, причому зробити це можна дистанційно, для всіх встановлених в приміщенні ролетних систем. Управління ролетами може програмуватися: вони можуть відкриватися і закриватися в строго встановлений час.
Приваблює і вантажопідйомність електричних приводів – 200 кг, завдяки чому вони широко використовуються для виготовлення гаражних ролет. Управляти приводом можна за допомогою безконтактних карт, замкових вимикачів, кодових замків, дистанційних пультів.
Завдяки встановленню спеціальної аварійної системи існує можливість роботи ролет навіть при відсутності електрики. Робиться це за допомогою ключа, який вставляється в паз короби і шляхом повороту дозволяє підняти-опустити полотно.
Управління електроприводом може здійснюватися:
- Вимикач з фіксацією і без;
- Блоком управління, який об’єднує можливість включення ролет з пульта дистанційного керування і Двокнопочне вимикачем;
- Пристроєм групового керування електроприводами;
- Блоком управління, який керує електроприводом через мережу 220В.
Вибір того чи іншого способу управління ролетами робиться виходячи з технічних умов: маси полотна, кількості ролет в приміщенні, розташування об’єкта на якому будуть встановлені дані системи. Також слід визначити коло людей, які будуть користуватися ролетами – експлуатація механічних приводів буде під силу не кожному.