Безпека житла – актуальне питання для багатьох, незалежно від того, проживаєте ви в особистому домоволодінні або квартирі. Перебуваючи в пошуках його рішення, домовласник прагне до оптимального варіанту, при якому будуть враховані кілька факторів: надійність, комфорт, естетика. Найчастіше вибір доводиться робити між добре від
Грати на вікна
Це досить старий і поширений спосіб захистити свій будинок від проникнення через вікно. Сучасні решітки зазнали змін: покращилися технології виготовлення, вони стали не такими громіздкими і багато хто з них дійсно стали окрасою будівлі. Правда в основному це стосується кованих виробів або звичайних металевих решіток з кованими елементами
Щоб захистити грати від корозії їх покривають якісними порошковими фарбами. Грати на вікна бувають декількох типів: орні, розсувні, стаціонарні. З метою безпеки одну з решіток в приміщенні роблять орної.
І все-таки грати залишається гратами. Такий варіант для багатьох естетів абсолютно неприйнятний. До того ж навіть при максимальному кроці прутів решітка ускладнює огляд, позбавляє людину почуття свободи. Все це змушує шукати альтернативні рішення.
Ролети на вікна
Появі ролет ми повинні бути зобов’язані західу. І це те саме альтернативне рішення, яке здатне замінити грати на вікнах. Зробити вибір на користь ролет допоможе цілий ряд незаперечних переваг.
Захисні ролети на вікна представляють собою полотно, яке виготовляється із сполучених між собою ламелей. У свою чергу ламелі виготовляються з алюмінію або оцинкованої сталі з наповнювачем з поліуретану. Полотно опускається і піднімається за допомогою приводу: механічного або автоматичного.
Сталеві ламелі володіють прекрасними характеристиками міцності. Полімерне покриття ламелей є додатковим захистом від механічних пошкоджень. Ламелі забезпечуються ущільнювачами, завдяки яким між окремими елементами відсутні зазори і забезпечується висока герметичність полотна.
Існує два варіанти монтажу захисних ролет на вікна: всередині отвору і накладної. При установці захисних ролет всередині отвору забезпечується максимальна стійкість до зломів. Конструкцію практично неможливо зігнути, вивернути. Такий вид монтажу дуже естетичний. Недоліки такого кріплення – перекриття частини прорізу коробом і направляючими. Планувати установку ролет всередині отвору потрібно до установки вікон і облаштування відкосів.
Накладний варіант установки дозволяє повністю зберегти проріз вікна, правда в цьому випадку рівень захисту буде трохи нижче.
Для управління ролетами використовуються механічні і електричні приводи. Найкращим варіантом буде використання електричного приводу, який забезпечить комфортну експлуатацію ролет і повну безпеку – все елементи управління приховані від потенційних зловмисників. До того ж електропривод дає можливість використовувати максимально надійний профіль для полотна загальною масою до 200 кг. Управляти електроприводом можна за допомогою магнітних карт, пульта дистанційного керування або за допомогою перемикачів. Одним натисканням кнопки ви зможете підняти або опустити всі ролети в приміщенні.
Що стосується естетичних характеристик, то ролети прекрасно поєднуються з різними стильовими рішеннями в архітектурі. Сприяє цьому і широка колірна гамма виготовляються ламелей.
Перерахуємо основні переваги захисних ролет на вікна:
- Надійність і міцність. Їх неможливо зірвати. Зруйнувати полотно досить важко, а спроба злому супроводжується великим шумом. Ролети пройшли численні випробування – вони прекрасно протистоять ударам молотка, сокири, дії свердла;
- Хороша захист від несприятливих впливів навколишнього середовища, завдяки гарній герметичності конструкції;
- Ролети захищають від сонячних променів, є непоганим утеплювачем. Підняте полотно не перешкоджає проникненню світла і повітря;
- Відмінна керованість. Незалежно від використовуваного типу приводу вони бездоганно працюють при будь-яких погодних умовах. Установка електроприводу дозволить управляти ролетами дистанційно, по таймеру, за сигналами від термодатчиків або сигналізації;
- Мають сучасний і стильний вигляд. Можуть встановлюватися зовні і всередині приміщення. Виготовляються в різних колірних рішеннях;
- Універсальні. Захисні ролети на вікна застосовуватися в офісних, виробничих, торгових приміщеннях, приватних будинках і квартирах.